Kryptowaluty – szybki zarobek czy szybkie bankructwo?

Kryptowaluty – Szybki zarobek czy szybkie bankructwo?

Kryptowaluty – Szybki zarobek czy szybkie bankructwo?

Od pewnego czasu słyszymy w telewizji debaty na temat kryptowalut… i tego jak ludzie w krótkim czasie dorobili się fortuny. Ale czym tak w ogóle jest kryptowaluta?
Kryptowaluta, rzadziej waluta kryptograficzna – rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. …

Obecnie notowanych jest ponad 1500 kryptowalut na ponad 7500 specjalnych giełdach (tak zwanych kryptogiełdach).

Zasada działania jest prosta, należy zarejestrować się do systemu, potem tworzy nam się specjalny portfel w którym przetrzymujemy nasze zarobione kryptowaluty. Następnie można je wymienić na pieniądze lub kupony rabatowe do różnych serwisów. Wartość kryptowalut zmienia się dynamicznie a wszystko to można śledzić poprzez specjalne kryptogiełdy.

Wielu na pewno zastanawia się jak zdobyć taka walutę. Sprawa wydaje się prosta, rejestrujemy się na stronie jednej z wielu firm zajmujących się udostępnianiem tzw. „koparek” i tyle. Koparki kopią my składamy opłatę za wynajem i liczymy na to że się zwróci. Innym sposobem może być też pobranie specjalnego programu i zrobienie ze swojego komputera takiej „koparki”.

Wykorzystuje ona tylko kartę graficzną i i procesor naszego sprzętu, wiadomo, im lepsza karta graficzna i procesor tym szybciej będzie szło kopanie.

Nie trzeba się tego obawiać, ponieważ nie powoduje to większego zużycia prądu niż podczas zwykłego grania. Odpalamy taki program np. wieczorem i idziemy spać a rano można zobaczyć rezultaty, wyłączyć i korzystać z komputera normalnie.

Do tej pory najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin (BTC). Jest on pierwszą cyfrową walutą na świecie. Do obsługi transakcji z wykorzystaniem bitcoin można używać publicznych kanałów jak punkty handlowe, kantory, banki i internet. Do końca nie wiadomo kto utworzył tą walutę lecz w grudniu 2015 roku amerykański portal Wired i Gizmondo zasugerował, że twórcą może być australijski przedsiębiorca z branży IT – Craig Steven Wright, który pod pseudonimem Satoshi Nakamoto stworzył bitcoin.

Nie przedstawił on jednak żadnego dowodu a społeczność uważa, że pod tym pseudonimem kryje się grupa naukowców, matematyków i kryptologów. Liczba bitcoinów jest stała i wynosi 21 mln, co ogranicza inflację i delację. W czwartek kurs jednego bitcoin’a dobił do 1040 dolarów, a w ciągu ostatnich 4 lat wzrósł do tego poziomu z około 100 dolarów.

Niestety jeszcze nie można kupić np. hamburgera w każdej restauracji na świecie ani zapłacić bitcoin’em za zakupy pomimo tego, że wiele krajów uznało już bitcoin jako walutę, lecz w niedalekiej przyszłości może stać się to możliwe. Wielu uważa bicoin i inne kryptowaluty za idealne przez prawie znikomą inflację i deflację. Nie wiadomo jednak jak bardzo się to rozwinie i do czego doprowadzi ale nie pozostało nam nic innego jak tylko czekać i obserwować.

anonim