Zarobki informatyków w Polsce rosną

Zarobki informatyków w Polsce rosną

Zarobki informatyków w Polsce

wzrosły o średnio 7 % jak wynika z danych No Fluff Jobs.

Początkujący programista może liczyć na pensję w granicach od 4.900 – 7.700 tys. zł ( wynagrodzenie netto ). Warto jednak zaznaczyć, że suma ta powiększać się będzie z doświadczeniem w programowaniu. Specjalista z ponad 5 – letnim doświadczeniem może liczyć na pensję od 11 400 – 16 200 tys. zł.

Patrząc po lokalizacji miast w Polsce największy wzrost płac odnotowano we Wrocławiu

bo aż 13,4% oraz w Krakowie 13,2%. Jednak w Warszawie nadal są one najwyższe bo tam średnio zarabia się ok. 13.300 zł. Tymi największymi wynagrodzeniami pochwalić się mogą developerzy firmy JAVA, natomiast najmniejszymi zarobkami serwisanci IT, którzy dokonują bieżących napraw sprzętu informatycznego.

Warto dodać na koniec, że w Polsce nadal brakuje programistów o szerokim zakresie umiejętności.

W roku ubiegłym brakowało aż 50.000 tyś specjalistów. Technologia rozwija się szybciej niż inne dziedziny dlatego dobry informatyk powinien poszerzać swoją wiedzę cały czas. W ten sposób może rozwijać swoją karierę oraz zwiększać swoje wynagrodzenie.

Przygotował: P.S

Źródła:

https://porady.pracuj.pl/ile-zarabiaja-informatycy/

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/ile-zarabia-informatyk-w-polsce-zarobki-w-branzy-it/w7smlp2