Ciasto marchewkowe

Ciasto marchewkowe I

2 szkl drobno startej marchewki
2 szkl mąki
2 szkl cukru
1 i 1/4 szkl oleju
4 jaja
2 łyżeczki sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka cynamonu
szczypta soli

Jajka utrzeć z cukrem na puszystą masę. Stopniowo dodać mąkę i olej. Dodać marchewkę, sodę, proszek, cynamon, sól. Mieszać jeszcze przez chwilkę. Ciasto wlać do wysmarowanej formy o średnicy ok 24-28cm. Piec ok 40 minut w temp 180stopni.

 

Ciasto marchewkowe II

  • 1,5 szklanki startej marchewki
  • 1,5 szklanki mąki
  • 5 jaj
  • 1 szklanka oleju
  • 1 szklanka cukru
  • 2 płaska łyżeczki sody
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 1 łyżeczka przyprawy do piernika
  • 1 szklanka pokrojonych orzechów włoskich
  • pół łyżeczki soli

Marchewkę trzemy na tarce o drobnych oczkach. Orzechy włoskie kroimy lub łamiemy na małe kawałki. Piekarnik nastawiamy na 180°C. Jajka ubijamy mikserem z cukrem przez ok. 4 minuty. Następnie powoli dolewać olej – ciasto w trakcie mieszania wchłonie cały. Ciągle ubijając, stopniowo dodajemy mąkę wymieszaną z solą i sodą. Ciasto powinno być gęste. Dodajemy cynamon oraz przyprawę do piernika. Na końcu włożyć marchewkę i orzechy wymieszać. Formę natłuścić lub wyłożyć papierem do pieczenia. Wlewamy ciasto i pieczemy je ok. 45-55 min.