Ciasteczka owsiane z marchewką

Ciasteczka owsiane z marchewką

  • 100 g marchewki
  • 100 g płatków owsianych błyskawicznych
  • 100 g mąki pszennej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka mielonego cynamonu
  • 3 łyżki margaryny
  • 2 jajka
  • cukier wanilinowy
  • 100 ml miodu

Piekarnik nagrzać do 170 stopni C. W misce wymieszać płatki owsiane błyskawiczne, mąkę, proszek do pieczenia i cynamon. Do drugiej miski wbić jajko, dodać roztopiony i ostudzony tłuszcz, miód, wymieszać. Dodać suche składniki i wymieszać. Następnie połączyć z obraną i startą na drobnej tarce marchewką. Nabierać łyżeczką masę i formować okrągłe na dużej blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, lub też formować kuleczki wielkości orzecha włoskiego, kłaść na blaszce i lekko rozpłaszczać. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec około 10 minut. Po upieczeniu można posypać cukrem pudrem.